2014 m. vasario 5 d., trečiadienis

Alkoholiniai kokteliai


Čia galite rasti kokteilių receptų :)

Ką daryti, jeigu nuolatos šąla kojos?

Sėdi namuose su vilnonėmis kojinėmis, šiltai apsimuturiavusi, o kojos vis tiek kaip ledinės! Nenumok į tai ranka: be priežasties šąlančios kojos gali būti rimtų sveikatos sutrikimų požymis.
Jeigu kojos šąla nuolatos, labai tikėtina priežastis - dėl įvairių kraujagyslių, širdies ligų bei tam tikros anatominės struktūros sutrikusi kraujotaka. Taip pat kojos šąla sergant cukriniu diabetu, esant geležies, jodo trūkumui, sumažėjus kraujyje hemoglobino kiekiui, sutrikus skydliaukės veiklai. Pasitaiko, kad kojos šąla ir esant nervų galūnių užspaudimui, todėl pravartu būtų pasikonsultuoti ir su neurologu.
Dažnai tokius sutrikimus galima koreguoti taisyklinga mityba, lengvu masažu ir specialiais fiziniais pratimais.
Kaip gali sau padėti:
* Įprask rytais mankštintis ir prisiversk atlikti kontrastines vandens procedūras: prausdamasi po dušu kaitaliok vandens temperatūrą – šilta srovė, šalta srovė. Tai pagerins tavo kraujagyslių veiklą. Jei kojos šąla prieš miegą, gali išbandyti nelabai įprastą metodą: pasidaryk šalto vandens vonelę kojoms. Nuo šalčio kraujas plūstelės būtent į pėdas, todėl iš vidaus jos greičiau sušils. 
* Kartais kūno temperatūra krinta po valgio, ir pirmiausia nukenčia rankos bei kojos. Pavalgius skrandis intensyviai dirba, todėl organizmas maisto virškinimui gerinti siunčia daugiau kraujo. Todėl geriau valgyti dažnai ir po truputį.
* Dieną daugiau judėk. Jeigu darbas sėdimas, bent kelis kartus per dieną atlik pėdų mankštą: po 10–15 kartų pasukiok pėdas į šonus, palankstyk pačią pėdą ir atskirai kojų pirštus. 
* Grįžusi po darbo palepink pėdas šilta vonele su jūros druska, cinamono aliejumi arba gvazdikėliais.
* Po vonelės kojas pamasažuok, įtrindama jas aliejuku. Taip suaktyvinsi kraujotaką. Taip pat labai padeda masažinės šlepetės, kilimėliai, masažiniai šepečiai. Atšilus orams, lauke pavaikščiok basomis, jeigu namuose šildomos grindys, vaikščiojimas basomis taip pat labai sveikas.
* Savaitgaliais apsilankyk pirtyje arba saunoje, o išsigarinusi, būtinai panerk į baseiną arba palįsk po vėsiu dušu. 
* Padidink hemoglobino kiekį kraujyje: valgyk daugiau kepenėlių, grikių, gerk granatų sultis, užkandžiauk nekeptais riešutais, džiovintais abrikosais ir razinomis, savo mitybos racioną papildyk šviežiomis daržovėmis, vaisiais ir žuvimi. 
* Avalynę rinkis tik iš natūralios odos, ji neturi spausti, pakulnė turi būti neaukšta, tam labai tinka ortopedinė avalynė. Nedėvėk sintetinių kojinių ir pėdkelnių.
straipsnis iš čia :)