Savo dienoraštyje aprašysiu savo išmegintus ir tikrai pavykusius receptus, tikiuosi jei išmeginsite pasiseks ir Jums :) Labai nemėgstu internete rastą receptą gaminant, kai produktus reikia išmesti... Labai daug receptų, kurie tiesiog nesigauna... Jei kažkam patiks kas nors, nepatingėkite palikti atsiliepimą, komentarą ar pakritikuokite :)Mėgstu greito, sveikesnio ir pigesnio gaminimo receptus, kol kas įkeliu tik mažą dalį, veliau manau bus daugiau :)Ačiū, kad skaitote !
2012 m. rugsėjo 9 d., sekmadienis
Skintos gėlės. Kaip jas išlaikyti ilgiau nenuvytusias?
Labai mėgstu nuo pat pavasario pradėjus žydėt pirmosioms gėlėms, jomis puošti kambarį. Pasidomėjau, kaip tas grožybes išlaikyti šviežias ilgiau. Pasidalinsiu, ką sužinojau, gal pravers ir jums.
Pasirodo, žiedo patvarumas priklauso net nuo to, ar žiedą apdulkino bitutės, apdulkintas žiedas peržydi greičiau. Nuskintos kambarinės gėlės išsilaiko geriau nei parneštos iš lauko. Labai sausas ir šiltas, skersvėjis didina garavimą ir trumpina beveik visų skintų gėlių gyvenimą.
Į vazą geriausia merkti tos pačios rūšies gėles, pamerkta puokštė įvairių gėlių, vysta greičiau. Tulpės nemėgsta narcizų draugijos, pakalnutės - žibučių.
Kad gvazdikai, rožės, chrizantemos ar gerberos ilgiau nevystų didelių stebuklų nepadarysime, tačiau gėlių parduotuvėje yra tam skirtų miltelių.
Tulpes, narcizus, plukes, kardelius, raudonąsias aguonas, vilkdalgius, bijūnus galima skinti vos tik pasirodo žiedų spalva: vėliau vazoje jie atskleidžia savo tikrąjį grožį. Rožės skinamos kai nuo pumpurų atsiskiria ir atsilenkia taurėlapiai.
Prieš merkiant gėles i vazą, reikia nuo apačios nuskinti lapus, nes vandenyje jie skatina puvimą. Prieš merkiant gėles i vazą, gerai stiebus pakišti po šalta vandens srove. Kitų gėlių stiebus galite įpjauti.
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą